info

 

Dezynfekcja - zwalczanie SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 Płońsk Ciechanów Płock  tel.: 500 771 005


Miasta: Płock, Ciechanów, Nowy Dwór Mazowiecki, Płońsk, Łomianki, Nasielsk, Raciąż, Modlin.

Dezynfekcja - zwalczanie bakterii, wirusów w tym SARS-CoV-2 (wywołującego chorobę COVID-19) i grzybów. Dekontaminacja pomieszczeń i pojazdów.

Dezynfekcja pomieszczeń  OBJĘTYCH KWARANTANNĄ po koronawirusie (SARS-CoV-2) wywołującego chorobę COVID-19


Dezynfekcja
, czyli inaczej odkażanie to działanie, którego celem jest zniszczenie drobnoustrojów i ich form przetrwalnikowych. Istnieje wiele metod za pomocą których można osiągnąć ten cel, jednakże tylko za sprawą dopasowania odpowiednich środków chemicznych działanie to przynosi zamierzone efekty. W przypadku, gdy doszło do skażenia danego środowiska, dezynfekcja powierzchni i powietrza jest absolutną koniecznością.

Sprawcami infekcji najczęściej są drobnoustroje – niewidoczne gołym okiem mikroorganizmy, które wywołują wiele szkód. Skutecznym sposobem ich zwalczenia jest dezynfekcja. W gospodarstwach domowych wystarczy zazwyczaj standardowa troska o czystość, natomiast w biurowcach i kompleksach budynków instytucjonalnych, szybkiemu rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów sprzyjają duże skupiska ludzi, nawet jeżeli na terenie budynku funkcjonuje serwis sprzątający. Wiele drobnoustrojów jest bowiem odporna na ogólnodostępne środki bakteriobójcze, przez co dezynfekcja biura, mieszkania, bądź ciągów komunikacyjnych całego budynku – okazuje się działaniem nieuniknionym. Nosicielami drobnoustrojów mogą być również insekty oraz gryzonie, dlatego przed przystąpieniem do dezynfekcji pomieszczeń, należy pozbyć się źródła problemu.

Metody dezynfekcji pomieszczeń:

zamgławianie ULV – zastosowanie zamgławiacza ULV sprawia, że woda (lub woda + nośnik) zachowuje się jak mgła. W trakcie zamgławiania produkowane są krople o wielkości od 5 mikronów. Dzięki tak małej kropli dezynfektant unosi się w pomieszczeniu przez kilkadziesiąt minut i w tym czasie dociera wszędzie.

• metoda opryskowa – polega na rozpyleniu roztworu preparatu bezpośrednio na dezynfekowane powierzchnie (podłogi, ściany i inne chłonne miejsca). Do wykonania zabiegu służą opryskiwacze (ciśnieniowe, elektryczne, spalinowe). Jest to jedna z najstarszych metod, która przynosi bardzo szybkie efekty.

• zamgławianie termiczne (na gorąco)
- zastosowanie zamgławiacza termicznego powoduje rozbicie kropli wody będącej nośnikiem środka chemicznego na jeszcze mniejszą niż w przypadku ULV, dzięki czemu zachowuje się ona jak gaz. Powstały gaz unosi się w powietrzu osiadając na wszystkich powierzchniach. Ta metoda ma zastosowane głównie w pomieszczenia o większej kubaturze.

Cennik dezynfekcji:

Dezynfekcja pomieszczeń do 50 m2: od 200 zł
Dezynfekcja pomieszczeń od 50 m2 do 100 m2: od 300 zł
Dezynfekcja pomieszczeń od 100 m2 do 200 m2: od 400 zł
Dezynfekcja pomieszczeń od 200 m2 do 500 m2: od 600 zł
Dezynfekcja pomieszczeń powyżej 500 m2: cena ustalana indywidualnie


Ceny netto (VAT 23%)

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.