info

 

Zakres usług - Zwalczanie szkodników | Deratyzacja | Dezynsekcja | Dezynfekcja | Dezodoryzacja


ZWALCZANIE SZKODNIKÓW

Miasta: Warszawa, Płock, Legionowo, Ciechanów, Sochaczew, Mława, Nowy Dwór Mazowiecki, Płońsk, Pułtusk, Sierpc, Łomianki, Nasielsk, Raciąż, Modlin.


W każdym zakładzie muszą istnieć procedury określające sposoby postępowania w celu zapewnienia skutecznej ochrony przed szkodnikami.

Insekty oraz gryzonie uznawane są za szkodniki, które powodują duże straty ilościowe i jakościowe produktów żywnościowych. Najważniejszym aspektem ze względów sanitarno-epidemiologicznych jest fakt, że owady przenoszą na swoim ciele i pozostawiają z odchodami bakterie chorobotwórcze, wirusy i grzyby. Spożywanie produktów, na których żerowały owady, może być przyczyną schorzeń przewodu pokarmowego.

W celu eliminacji szkodników należy zastosować metody inne niż chemiczne. Zabiegi zwalczania szkodników środkami chemicznymi są ostatecznością. Nasza firma posiada opracowane metody pozwalające ograniczyć do minimum stosowanie związków chemicznych wewnątrz obiektu produkcyjnego.

Jest sposób żeby zapomnieć o ryzyku skażenia żywności i pozbyć się strachu przed odwiedzinami Sanepidu. Sposobem tym jest podjęcie współpracy z naszą firmą zajmującą się dezynfekcją, dezynsekcją i deratyzacją. Kierując się dobrem klienta i zapewne ograniczonymi w dobie kryzysu środkami finansowymi opracujemy i wdrożymy u Państwa system ochrony przed szkodnikami niedrogi i skuteczny. Obowiązek wdrażania systemu HACCP spoczywa na wszystkich instytucjach mających w zakresie swego działania kontakt z żywnością. Jest to obligatoryjny obowiązek każdej placówki.

Korzyści płynące z podjęcia współpracy są oczywiste:

- zdrowie i bezpieczeństwo ludzi żywiących się w placówce,
- uniknięcie ewentualnych strat w żywności, jakie corocznie powodują szkodniki,
- uniknięcie roznoszenia niebezpiecznych chorób i alergenów wśród ludzi.

DERATYZACJA

Deratyzacja to zwalczanie za pomocą środków chemicznych, fizycznych lub biologicznych, wszelkich szkodliwych gryzoni – takich jak: myszy i szczury. Stosujemy wszelkie metody chemiczne wraz z odłowieniem gryzoni z obiektu. Zwalczanie szczurów, myszy - zobacz więcej

Podejmowane przez nas działania to:
- deratyzacja jednorazowa lub cykliczna (szczury, myszy)
- montaż i dalsza obsługa karmników
- montaż pułapek
- zabezpieczenie obiektów przed gryzoniami, zgodne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami
- stały monitoring obiektów (osiedla mieszkaniowe, bloki mieszkalne, domy, mieszkania, garaże, lokale produkcyjne i usługowe, gastronomiczne)

Myszy i szczury zwalczamy przy użyciu środków najnowszej generacji. Zawierają one substancje zwabiające (hormonalne) oraz mumifikujące zatrute i padłe gryzonie. Trucizny rozmieszcza się w tzw. stacjach/karmnikach deratyzacyjnych, aby zabezpieczyć przed przypadkowym kontaktem człowieka lub spożyciem przez zwierzęta domowe.

Szkodliwość gryzoni nie ogranicza się jedynie do zjadania i niszczenia surowców, ale również na ich zanieczyszczeniu odchodami, moczem sierścią i innymi częściami ciała.

W walce z gryzoniami bardzo istotne jest zapobieganie przedostania się osobników na teren posesji, czy budynków oraz uniemożliwienie im znalezienie kryjówek służących jako miejsce do rozrodu.

Przepisy nakładają obowiązek deratyzacji na właścicieli zakładów przemysłu spożywczego, administratorów, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, właścicieli obiektów użyteczności publicznej.

DEZYNSEKCJA

Dezynsekcja to zwalczanie owadów, ich jaj i larw, zwłaszcza pasożytniczych stawonogów latających (komary, meszki, muchy, osy, szerszenie), biegających (karaczany, mrówki, pchły, pluskwy) oraz magazynowych (rybik, trojszyk, mklik, omacnica, wołek).

Głównie stosujemy metodę oprysku preparatem owadobójczym, dodatkowo wspomaganą przez zamgławianie pomieszczenia i wykładanie żelu. Oprócz metod chemicznych, wykorzystujemy również metody termiczne (gorąca para) oraz monitorujemy obiekty z użyciem pułapek lepowych.

Zwalczanie os, zwalczanie szerszeni - zobacz więcej
Zwalczanie prusaków, karaluchów - zobacz więcej
Zwalczanie pluskiew - zobacz więcej
Zwalczanie szkodników drewna - zobacz więcej

DEZYNFEKCJA

Dezynfekcja, inaczej odkażanie to niszczenie środkami chemicznymi lub fizycznymi drobnoustrojów chorobotwórczych (bakterii, wirusów, grzybów) i ich form przetrwalnikowych w celu zapobiegania zakażeniu. Dezynfekcję przeprowadzamy za pomocą środków chemicznych (specjalistycznych preparatów dezynfekujących). Wykonujemy dezynfekcję pomieszczeń (np. dezynfekcja mieszkań, dezynfekcja biur, dezynfekcja hal produkcyjnych, dezynfekcja kurników, dezynfekcja wylęgarni drobiu) oraz środków transportu służących do przewozu artykułów spożywczych, pasz, a w szczególności zwierząt (np. dezynfekcja naczep). Zobacz więcej

DEZODORYZACJA

Dezodoryzacja - usuwanie niepożądanego zapachu. Najcześciej poddajemy dezodoryzacji zsypy na śmieci, piony wentylacyjne, pomieszczenia do składowania i sprzęt do transportu odpadków gospodarstwa domowego. Dezodoryzację przeprowadzamy za pomocą środków chemicznych, które nie maskują, lecz całkowicie niszczą żródło przykrych zapachów.