info

 

Zwalczanie szkodników drewna, kołatek domowy zwalczanie, spuszczel zwalczanie od 1500 zł netto tel.: 500 771 005


Innowacyjny sposób na ochronę i zwalczanie szkodników drewna już od 1500 zł netto (VAT 23%).

Miasta: Płock, Ciechanów, Sochaczew, Nowy Dwór Mazowiecki, Płońsk, Łomianki, Nasielsk, Raciąż, Modlin.


Dwa zastosowania: ochrona i leczenie drewna użytkowego i budowlanego.

Metoda z wykorzystaniem żelu pozwalająca na dezynsekcję zainfekowanego drewna nie naruszając jego struktury oraz nie osłabiając nośności.
Metoda ta ma na celu zwalczenie szkodników drewna oraz zabezpieczenie go od wewnątrz jednocześnie impregnując, co daje nam większą pewność, że problem ten nie powróci (gwarancja producenta – 10 lat!). Wykonując zabieg z użyciem preparatu żelowego nie tylko eliminujemy szkodniki drewna, ale też zabezpieczamy drewno przed ponowną jego infestacją owadów - drzewożernych larw owadów (spuszczel pospolity, miazgowiec, drwalnik) oraz termitów.

Zabieg polega na naniesieniu ręcznie lub za pomocą specjalnego agregatu preparatu biobójczego w formie żelu na konstrukcje drewniane. Początkowo biały przy nakładaniu żel wnika i pozostawia drewno w oryginalnym kolorze. Nie barwi drewna! Żel zawiera barwnik fluorescencyjny, pozwalający sprawdzić dokładność wykonanego zabiegu przy użyciu światła UV. Barwnik jest degradowany przez światło słoneczne po około 30 dniach po nałożeniu. Doskonała penetracja i siła przenikania przez powierzchnię materiału dzięki tiksotropowej formule pozwala na nakładanie grubych warstw bez spływania, co zmniejsza liczbę warstw niezbędnych do uzyskania wymaganej dawki. Bardzo skuteczny, spełnia wymagania norm jakości w zakresie wydajności i bezpieczeństwa dla zdrowia i środowiska.

Skuteczność preparatu została opracowana na podstawie normy EN599 (Trwałość drewna: Skuteczność działania zapobiegawczych środków ochrony drewna oznaczona w badaniach biologicznych), w celu zagwarantowania ochrony drewna przed zagrożeniami występującymi w klasie użytkowania 1, opisanymi w normie EN335, na podstawie znormalizowanych badań skuteczności działań zapobiegawczych: przed spuszczelem pospolitym, drwalnikiem, miazgowcem oraz przed termitami;

oraz na podstawie normy EN14128 (Trwałość drewna: Kryteria skuteczności działania leczniczego i ochronnego środka ochrony drewna oznaczone w testach biologicznych), na podstawie znormalizowanych testów skuteczności leczniczej: przed spuszczelem pospolitym oraz przed drwalnikiem.

Kontrole skuteczności ochronnej zostały przeprowadzone po procedurze przyspieszonego starzenia drewna EN73 (przez odparowanie), w celu zapewnienia trwałości zastosowanego środka.

Schnięcie/utrwalenie

Od 3 dni do 2 tygodni w miejscu o odpowiedniej wentylacji (w zależności od rodzaju drewna, zdolności absorpcji i warunków atmosferycznych).
Okres suszenia wynoszący co najmniej 4 tygodnie jest konieczny w przypadku drewna liściastego o dużych naczyniach (dąb, kasztan, wiąz itp.) przed zastosowaniem jakiegokolwiek wykończenia.

Nie ma potrzeby wysiedlania mieszkańców na okres dezynsekcji!

Cena zabiegu ustalana jest na podstawie wielu czynników, w związku z czym prosimy o kontakt telefoniczny. Tel.: 500 771 005Tagi: szkodniki drewna, zabezpieczenie drewna, kołatek domowy jak się pozbyć, zwalczanie szkodników drewna, kołatek domowy zwalczanie
spuszczel pospolity zwalczanie, spuszczel zwalczanie, szkodniki drewna zwalczanie, kołatek zwalczanie, szkodniki drewna w domu, spuszczel jak wytępić, spuszczel pospolity jak się pozbyć,zwalczanie spuszczela, kołatek jak się pozbyć, spuszczel jak zwalczyć, ochrona drewna przed szkodnikami, kołatek domowy jak zwalczyć, kołatek domowy jak zwalczać