info

 

Łomianki- usuwanie pluskiew - zamgławianie ULV tel.: 500 771 005 lub 501 236 925


Usuwanie pluskiew metodą ULV już od 300 zł* za zabieg!

Pluskwa domowa (Cimex lectularius)
jest jednym z najbardziej dokuczliwych pasożytów człowieka. Pluskwy żyją w otoczeniu ludzi - najczęściej w naszych sypialniach. Pluskwa domowa atakuje nie tylko ludzi, lecz także różne ssaki, ptaki i nawet gady. W warunkach domowych, dokuczają nam najczęściej nocą - gryząc nas w łóżkach. Stąd nazwa w jęz.angielskim - bedbug (żuk łóżkowy). Ciało pluskwy domowej jest silnie spłaszczone, owalne, nieco zwężające się ku przodowi. Zabarwione jest na kolor brunatny, czerwonobrązowy. Dorosłe pluskwy osiągają długość do 4-5 mm, a szerokość około 3-4 mm. Na głowie znajdują się duże czarne oczy i cienkie czułki składające się z 4 członów, z których ostatni jest wydłużony nitkowato. Aparat gębowy jest typu kłująco-ssącego, dobrze przystosowany do przebijania skóry i pobierania płynnego pokarmu. W czasie spoczynku ułożony jest wzdłuż ciała w zagłębieniu po stronie brzusznej.

Samica pluskwy domowej składa około 250-500 jaj. Okres rozwoju od jaja do dojrzałej pluskwy w temperaturze pokojowej trwa około 1 miesiąca. Pluskwy pobierają krew co kilka dni, ale w przypadku braku żywiciela mogą przeżyć nawet do półtora roku. Larwy pluskiew, które nie znalazły żywiciela, mogą żyć do 150 dni, ale ich rozwój ulega zahamowaniu. Larwa pluskwy może pobierać krew już po kilku godzinach po wylęgu. Po nassaniu krwi zmienia się jej zabarwienie ciała na czerwone. W trakcie jak krew ulega trawieniu, zabarwienie larwy ciemnieje. Pluskwy poddają się hibernacji, jeśli przez okres dłuższy niż 3 miesiące nie mogą znaleźć żywiciela. Samice pluskiew różnią się wyglądem od samców. Są większe i bardziej okrągłe. Po zapłodnieniu samica składa biało-perłowe jaja w bezpieczne miejsca. Jaja przykleja do podłoża lepką wydzieliną, stąd czasami ciężko je usunąć.

Pluskwy unikają światła, a za dnia przebywają w ukryciu. Na człowieka napadają w nocy, podczas jego snu. Przebijają skórę w najdelikatniejszych miejscach i pobierają krew z naczyń włosowatych. Pluskwa podczas ukłucia wprowadza substancje rozrzedzające krew (antykoagulant) celem jej łatwiejszego pobrania oraz substancje odpowiadające za miejscowe znieczulenie. Podczas jednego posiłku pluskwa kuje kilkakrotnie. Krew pije przez 1-15 minut (najczęściej 3-5 minut). Ilość pobranej krwi może przewyższać ciężar pasożyta. Samice pobierają częściej krew i w większych ilościach niż samce, gdyż jest im potrzebna do produkcji znacznej liczby jaj. Pogryzienia przez pluskwy są bardzo swędzące, nieraz pieką. Najlepszym sposobem jest nie drapanie ukąszeń. Nie ma leku na ukąszenia pluskiew, jedyną pomocą może być łagodzenie np. żelami po ukąszeniach owadów. Często zdarzają się osoby nie uczulone na pogryzienia pluskiew, wtedy nie będą miały oznak ukąszeń oraz charakterystycznego swędzenia, może pojawić się ewentualnie zaczerwienienie które szybko znika. Pluskwa odżywia się średnio raz na 7 dni. Wyższe temperatury mogą pobudzać owady do częstszego odżywiania się.

Metoda zwalczania: rotacyjna. 100% skuteczność następuje najczęściej po 1-3ch zabiegach dezynsekcyjnych (im silniejszy preparat, tym prawdopodobieństwo powtórzenia zabiegu jest mniejsze). Ważne jest zachowanie cykliczności (wykonywania działań w określonym odstępie czasowym), oraz rotacji insektycydów (stosowaniu związków chemicznych z różnych grup). Pluskwy wykazują silną chemoodporność na insektycydy. Do zabiegów stosuje się środki kontaktowe (koncentraty, gdyż preparaty gotowe do użycia posiadają o wiele niższe stężenia). Działanie owadobójcze następuje poprzez kontakt z powierzchnią na którą środek był naniesiony. Zwalczanie pluskiew przy wykorzystaniu niniejszej metody pozwala na późniejsze bezpieczne przebywanie w danym pomieszczeniu - tuż po gruntownym przewietrzeniu i wyschnięciu prepartu. W przypadku łóżeczek dziecięcych, materacyków itp. z obawy o zdrowie małych dzieci - stosujemy środki oparte o substancje aktywne pochodzenia naturalnego, bądź oferujemy metodę z użyciem gorącej pary wodnej.

Cennik: zwalczanie pluskiew od 300zabieg (* VAT23%). Zalecana ilość zabiegów: 2. Gwarancja po 3ch zabiegach ULV. Nie obligujemy klientów do powtórzenia zabiegu - decyzję podejmujemy po 14 dniach od pierwszego zabiegu. Brak ugryzień świadczy o skutecznej walce.

Stosowane metody: chemiczna (zamgławianie ULV), termiczna (parowanie)

Co to jest ULV?

Technika ULV polega na zastosowaniu minimalnych ilości preparatów owadobójczych potrzebnych do osiągnięcia zamierzonych efektów biologicznych przy maksymalnie możliwej ekonomii. Osiągnięcie tych efektów jest możliwe przy wykorzystaniu specjalnych urządzeń oraz preparatów.

W istocie metoda ULV jest:
• Ekonomiczna
• Efektywna
• Przyjazna dla środowiska


Na czym polega ULV?

Specjalne urządzenie, wytwarza dużą ilość małych kropelek. Następnie rozpylone kropelki przenikają do wszelkich miejsc w pomieszczeniu gdzie jest przeprowadzany zabieg. Kluczową kwestią skutecznego zastosowania tej metody jest optymalna wielkość kropelek. Muszą być odpowiednio małe, ażeby nie opadały natychmiast i dłużej pozostawały w powietrzu, a z drugiej strony nie mogą być za małe. Badania wykazały, że optymalna wielkość kropelek stanowi około 15 mikronów. Strumienie powietrzne przenoszą takie kropelki nawet do niewielkich otworów i szczelin, gdzie trudno jest dotrzeć za pomocą konwencjonalnych zabiegów. Są one również wystarczająco ciężkie i osiadają w ciągu godziny, co pozwala na możliwość szybkiego powrotu do pomieszczeń gdzie przeprowadzany jest zabieg. W przypadku oprysku termicznego większość kropelek jest zbyt mała (mniejsze niż 5 mikronów), żeby dotrzeć do celu, ponieważ nie są one w stanie pokonać okalającej je „zasłony powietrznej”. Natomiast stosowanie tradycyjnych rozpylaczy powoduje, że kropelki są stosunkowo duże (ponad 80 mikronów) szybko opadają w powietrzu i w związku z wysoką koncentracją płynów często pozostawiają nieprzyjemne ślady czy zapach.

ULV odpluskwianieULV zwalczanie pluskiew
certyfikat zwalczanie pluskiewcertyfikat zwalczanie pluskiew
ugryzienie pluskwyugryzienie pluskwygniazdo pluskwypluskwy łóżkowe

Zwalczanie pluskiew Łomianki Zwalczanie pluskiew Płock Zwalczanie pluskiew Ciechanów Zwalczanie pluskiew Płońsk